Ośrodek Pomocy Społecznej

Realizacja projektu systemowego Drogowskaz

 logo kl.jpeg                                                                 logo ue.jpeg

Realizacja projektu już na półmetku

02 sierpnia 2010 roku Ośrodek Pomocy Społecznej w Gogolinie rozpoczął realizację  III już edycji projektu systemowego pn. „Drogowskaz”. Do udziału w projekcie przystąpiło 12 osób, wśród których są 3 kobiety oraz 9 mężczyzn. Warto zaznaczyć, że 6 osób kontynuuje swój udział w projekcie i że jest to dla nich ostatni etap  wsparcia w ramach projektu.
By udzielić jak najlepsze i kompleksowe wsparcie Beneficjentom zastosowano 4 instrumenty aktywnej integracji, tzn.:
  • instrumenty aktywizacji społecznej (zajęcia z psychologiem),
  • instrumenty aktywizacji zawodowej (zajęcia z doradcą zawodowym),
  • instrumenty aktywizacji edukacyjnej (kursy, szkolenia),
  • instrumenty aktywizacji zdrowotnej (badania lekarskie).

SIERPIEŃ 2010

W miesiącu sierpniu przeprowadzono wstępną diagnozę potencjału kompetencji społecznych i zawodowych nowych uczestników projektu. Diagnoza ta obejmowała łącznie 24 godziny zajęć polegających na indywidualnych konsultacjach z psychologiem (12 godz.) i z doradcą zawodowym (12 godz.).
W sierpniu przeprowadzono także badania lekarskie wszystkich uczestników projektu w wymiarze 12 godzin. Badania te miały na celu ocenę stanu zdrowia Beneficjentów w związku z możliwością podjęcia aktywności zawodowej.
16 sierpnia 2010 r. Beneficjentki kontynuujące udział w projekcie rozpoczęły kurs „Florystyki”, który trwał 5 dni i obejmował 40 godzin. Kurs składał się z zajęć teoretycznych  i praktyczny, które obejmowały następującą tematykę:
  • asortyment roślin ciętych i doniczkowych – podstawowe techniki układania bukietów, ze szczególnym omówieniem techniki spiralnej;
  • proporcje w bukietach, rodzaje bukietów – układanie bukietów wysokich i niskich, układanie bukietów na konstrukcjach;
  • znaczenie roślin w otoczeniu człowieka – układanie bukietów w manszetach, układnie roślin w naczyniu;
  • środki techniczne pomocne w układaniu kwiatów – pakowanie bukietów i kwiatów doniczkowych,
  • gadżety, upominki florystyczne, dobór roślin do wnętrza.

WRZESIEŃ 2010

Miesiąc wrzesień to drugi miesiąc realizacji projektu pn. „Drogowskaz”.  Realizacja projektu w tym miesiącu nabrała tempa, co potwierdza liczba przeprowadzonych zajęć.
W ramach aktywizacji społecznej przeprowadzono łącznie 56 godzin zajęć z psychologiem. Zajęcia te obejmowały warsztaty grupowe i konsultacje indywidualne mające na celu zdobycie, podniesienie umiejętności i kompetencji społecznych uczestników projektu. Natomiast w ramach aktywizacji zawodowej przeprowadzono łącznie 64 godzin zajęć z doradcą zawodowym. Także te zajęcia miały formę warsztatów grupowych i konsultacji indywidualnych. Podczas wszystkich zajęć Beneficjenci mieli zapewnione wyżywienie.
W miesiącu wrześniu odbył się także kurs „Obsługa komputera i internetu” dla osób, które są biorą udział w projekcie po raz pierwszy. Kurs składał się z 8 godzin zajęć teoretycznych i 34 godzin ćwiczeń, łącznie 42 godziny. W ramach kursu Beneficjenci zapoznali się z systemem operacyjnym WINDOWS, metodą kopiowania i zasadą korzystania z edytora tekstu WORD oraz arkusza kalkulacyjnego Excel. Ponadto Beneficjenci nauczyli się podstawowych zasad funkcjonowania Internetu oraz korzystania z poczty elektronicznej. Wszyscy Beneficjenci brali aktywny udział w zajęciach.
 
W następnych miesiącach planowane są dalsze zajęcia z psychologiem i doradcą zawodwym, a także kursy zawodowe.
 

Zdjęcia z kursu "Obsługa komputera i internetu"

zdjęcia2.jpeg

zdjęcie 1.jpeg

zdjęcie3.jpeg

zdjęcie4.jpeg

zdjęcei 5.jpeg

zdjęcie 6.jpeg

 

 

 

Pogoda
15 sierpnia
poniedziałek
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,68 PLN
1 CHF = 4,83 PLN
1 USD = 4,55 PLN