Ośrodek Pomocy Społecznej

Festyn Rodzinny

TO CO PIĘKNE JUŻ ZA NAMI, ALE NAJLEPSZE JESZCZE PRZED…

Z inicjatywy Burmistrza Gogolina, w dniu 20 czerwca 2021 r. odbył się „Festyn Rodzinny”. Ośrodek Pomocy Społecznej w Gogolinie był współorganizatorem tego wydarzenia. Piękne słoneczne popołudnie sprzyjało wspólnej zabawie na świeżym powietrzu. Dla wszystkich uczestników, zarówno tych małych jak i dużych czekało sporo atrakcji.

W ramach festynu podjęto również działania edukacyjno-informacyjne. Na terenie parku przy ul. Ligonia stanął namiot, w którym to specjaliści prowadzili pogadanki, dotyczące takich problemów jak: uzależnienia od alkoholu, narkotyków, leków, dopalaczy. Przedstawione zostały gabloty z atrapami starannie odwzorowanych modeli najbardziej rozpowszechnionych substancji definiowanych jako dopalacze bądź narkotyki. Dużym zainteresowaniem nie tylko dzieci, ale i dorosłych cieszyły się alkogogle. Nie zabrakło upominków, odwołujących się do akcji promującej zdrowy styl życia bez używek. My, jako załoga Ośrodka, również włączyliśmy się w promowanie życia bez używek propagując hasło „Trzeźwość daje godność”.

Nasza ekipa była odpowiedzialna za poczęstunek. Można było popróbować bigosu i kiełbaski z grilla. Nie zabrakło też słodyczy, napoi, ciasta oraz przysłowiowego „kafeju z bifeju”. Zadbaliśmy także o atrakcyjne nagrody za udział w licznych konkurencjach. Wszystkie artykuły były całkowicie za darmo. Było to możliwe dzięki licznej grupie darczyńców, którzy nie odmówili wsparcia. 

Tak udane popołudnie nie byłoby możliwe dzięki współpracy pomiędzy współorganizatorami. Do dyspozycji  najmłodszych były dmuchańce, malowanie twarzy, tatuaże zorganizowane przez gogoliński Klub Seniora i wiele innych atrakcji.

Ogromną radość wszystkim, a w szczególności tym najmłodszym milusińskim sprawili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Gogolin, którzy prezentując działania sprzętu strażackiego zafundowali wszystkim chętnym chwilę wodnego szaleństwa.

„Czasem najmniejsze rzeczy zajmują najwięcej miejsca W TWOIM SERCU”, cytatem z „Kubusia Puchatka”, pragnę wraz z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej w Gogolinie podziękować za okazaną pomoc i zrozumienie.

 

Z pozdrowieniami
Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej 
w Gogolinie
Dorota Dobiecka

 

 

 

podziekowania ops.jpeg

Pogoda
15 sierpnia
poniedziałek
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,68 PLN
1 CHF = 4,83 PLN
1 USD = 4,55 PLN