Ośrodek Pomocy Społecznej

Aktywni od zaraz

Aktywni od zaraz. Staże i szkolenia specjalistyczne dla osób niepełnosprawnych.

Projekt pod nazwą "Aktywni od zaraz" jest wspólnym przedsięwzięciem trzech opolskich miejscowości - Gogolina, Paczkowa i Tułowic - oraz warszawskiej Fundacji Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo. Inicjatywa ukierunkowana jest na aktywizację społeczno-zawodową osób niepełnosprawnych - chodzi o przeszkolenie oraz zorganizowanie płatnych staży dla 10 osób, które obecnie nie pracują i posiadają orzeczenie o niepełnosprawności.

Pierwszą część projektu stanowić będzie cykl zawodowych szkoleń, których tematyka zostanie wybrana na podstawie analizy potrzeb szkoleniowych niepełnosprawnych mieszkańców gminy Gogolin. Zajęcia zawierać będą przydatne elementy edukacyjne, np. warsztaty umiejętności społecznych, szkolenia z obsługi komputera, doradztwo psychologiczne i zawodowe, a także warsztaty prawne.

W drugim etapie, po zakończeniu szkolenia, uczestnicy odbędą 5-miesięczne płatne staże zawodowe w wybranych przez siebie zakładach pracy. Podczas trwania projektu organizatorzy zapewniają kompleksowe wsparcie w postaci warsztatów psychoedukacyjnych oraz porad indywidualnych. Nie zabraknie też materiałów szkoleniowych oraz poczęstunku na zajęciach, które będą się odbywać w Gogolinie. Warto dodać, że koszty dojazdu do miejsca szkoleń będą zwracane.  

Rekrutacja uczestników projektu "Aktywni od zaraz" ruszy 1 kwietnia i potrwa do 30 kwietnia 2013 roku. Jeśli mieszkasz na terenie gminy Gogolin, posiadasz orzeczenie o niepełnosprawności i jesteś osobą bezrobotną - zgłoś się! Możesz nie tylko uzyskać ciekawe kompetencje, które z pewnością przydadzą się na rynku pracy, ale również przez 5 miesięcy zdobywać zawodowe doświadczenie w ramach płatnej praktyki.

Zgłoszenia udziału przyjmuje i dodatkowych informacji udziela Koordynator projektu Alina Finiewska - Borończyk  - Ośrodek Pomocy Społecznej w Gogolinie tel. 77 4666951 e-mail: 

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Działanie 7.4.


AktywniOdZaraz-1.5-01.jpeg AktywniOdZaraz-1.5-02.jpeg AktywniOdZaraz-1.5-03.jpeg

Pogoda
15 sierpnia
poniedziałek
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,68 PLN
1 CHF = 4,83 PLN
1 USD = 4,55 PLN